۵ رفتارهای ارزشمندی که موجب عدم اطمینان می شود!

۵ رفتارهای ارزشمندی که موجب عدم اطمینان می شود!

۵ رفتارهای ارزشمندی که موجب عدم اطمینان می شود

اعتماد به عنصر محرمانه برای تقریبا همه چیز ما است. بدون اعتماد به نفس، ما نمیتوانیم سخنرانی های بزرگی انجام دهیم، از بالا بردن حقوق بالا بپرسیم یا برای تصمیم گیری نامطلوب ایستادگی کنیم. شما ممکن است مهارت ها و تجربه داشته باشید، اما اعتماد به نفس و الهام بخشیدن به آن چیزی است که ما واقعا شروع به اقدام می کنیم.

اعتماد به نفس نیز این است که به ما کمک می کند تا در میان همکاران احترام قائل شویم، و همچنین احساس مسئولیت در نحوه عملکرد ما در محل کار. زمانی که سطح اطمینان سالم ما داریم، احساس نمی کنیم که در مورد موقعیت ما در محل کار، مردم اطراف ما و یا توانایی ما برای انجام کار، تهدید و یا ناامید کننده است.

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که ما اعتماد نداریم؟ ما اجازه می دهیم اختلاف نظر روانی منفی کنترل شود. و این باعث می شود که ما بیش از حد عواقب رفتارهایی را داشته باشیم که ممکن است به عنوان نشان دادن اعتماد به نفس درک کنیم، اما در واقع فقدان آن را نشان می دهد.

در اینجا ۵ رفتار غلط است که نشان می دهد عدم اعتماد به نفس:


۱٫ نام تماس


حملات تبلیغاتی منحصر به فرد مانند نامگذاری، معادل کلامی یک ضربه کم است. در حالی که تماس با نام می تواند احساس لذت بردن از لحظه ای را ارائه دهد، در دراز مدت این رفتار پاداش – شخصا و حرفه ای نیست.

افرادی که نامشان نامیده می شوند، نشان می دهد که آنها به مسائل واقعی دست نخواهند رسید. از ناامیدی، آنها به یک تاکتیک در تلاش هستند تا دیگران احساس بدی کنند، بنابراین آنها می توانند احساس خوبی داشته باشند. نامهای تماس گیرنده، توجه داشته باشید: شما ممکن است مانند یک سخنران صاف احساس کنید، اما اگر شما به دیگران احترام می گذارید، روابط بسیار ارزشمندتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.


۲٫ اسنوبری


اسنوب ها به یک سلسله مراتب برتری باور دارند، به طوری که طعم و منافع آنها بهتر از آنهایی است که احساس می کنند پایین تر هستند. اسنوبری نشانه ای از این است که یک ایده ی سطحی از موفقیت دارد. این بدان معنی است که آنها کاملا مطمئن نیستند که چه کسانی هستند، چه نقاط قوت آنها و معیارهای موفقیت آنها. از آنجا که آنها چیزهایی را که احساس می کنند در زیر آنها رد می شوند، رد می کنند، اسنوها نوعی “همه دستها روی عرشه” نیستند.

اگر احساس می کنید که ممکن است کمی از رفتار ناخوشایند داشته باشید، تمرکز خود را روی تأیید ارزش ذاتی در هر کار و فرد در تیم خود قرار دهید. به یاد داشته باشید، هیچ چیز عالی بدون کمک و حمایت دیگران اتفاق نمی افتد.

پیشنهاد میکنم این مقاله راهم مطالعه کنید : چطور مکالمات آسان و بهتری در محل کار داشته باشیم؟


۳٫ دادن عذر


یکی دیگر از نشانه های مهم عدم اعتماد به نفس، دادن بی عدالتی است – به طور مداوم توضیح می دهد که چرا چیزی کاملا به طور کامل کار نمی کند. افرادی که به اتهامات مبنی بر توجیه کار خود می اندیشند، به دنبال سرپیچی از خود هستند. این قطعا یک نشانه ای است که چیزی غیرفعال است: آنها عمدا خود را در موقعیت هایی قرار می دهند که باعث می شود آنها بی فایده باشند. این برای خویشتن خویش و همچنین ادراک دیگران از شما خوب نیست. هنگامی که شما با محدودیت مواجه می شوید، تمرکز نکنید بر آنچه که نمی توانید انجام دهید، اما آنچه که می توانید انجام دهید.


۴٫ فقدان سخاوت


فقدان سخاوتمندانه نشان می دهد که کسی در “حالت ضعیف” است – آنها اعتماد ندارند که استعداد، شناخت، موفقیت و یا اتاق در بالای همه برای همه وجود دارد، بنابراین آنها باید برای خود ذخیره کنند. فقدان سخاوتمندانه می تواند در بیان نظرات، عدم تایید کار دیگران، عدم فعالیت در پروژه ها و نظارت پایدار برای چیزی بیشتر نشان داده شود.

به خاطر داشته باشید که داشتن ذهنیت اهدا کننده، خودتان را به فرصت های جدید برای ایجاد روابط، درگیر شدن در انواع جدید کار، و به عنوان کسی که یک بازیکن تیمی است و به سازمان متعهد است، باز کنید. هیچ کس نمی خواهد پاداش کسی را که فکر نمی کند هرگز عقب نشینی کند.


۵٫ رفتار داوری


هنگامی که ما در رفتار قضایی دخالت می کنیم، ما تمایل داریم بر منفی تمرکز کنیم و احساس حسن نیت نسبت به شخص یا چیزی که ما قضاوت می کنیم، به دست آوریم. این رفتار به سادگی در محل کار مفید نیست، زیرا بر احترام متقابل و پیشرفت متمرکز نیست.

یک فرد معتدل نه تنها نقاط قوت و ضعف خود را درک می کند، بلکه قادر است آنها را به خوبی بیان کند و در گفتگوهای سازنده – نه قضاوت – شرکت کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *