چگونه با تیم خود ارتباط بیشتری برقرار کنید-ارتباطات مدیران

چگونه با تیم خود ارتباط بیشتری برقرار کنید-ارتباطات مدیران

چگونه با تیم خود ارتباط بیشتری برقرار کنید-ارتباطات مدیران

ارزش ارتباط بین اعضای تیم شرکت را نمی توان تعریف کرد.

در میان مزایای دیگر، ارتباطات موثر در محل کار، ایجاد ارتباط و اعتماد بین همکاران، حفظ شفافیت در محل کار، مدیریت بهتر کارمندان، ارتقاء روحیه و نوآوری را تسهیل می کند.

به طور خلاصه، ارتباطات موثر کلید بهره وری کسب و کار شما و خط پایین است. در اینجا این است که چگونه این اتفاق می افتد.


۱٫ تیم را شناسایی کنید


اولین قدم برای بهبود ارتباط درون یک تیم مشخص کردن آن دسته از افرادی است که به آن تیم تعلق دارند. این ممکن است واضح باشد اما یک مطالعه نشان داد که کمتر از ۱۰ درصد از ۱۲۰ تیم تحقیقاتی قادر به درستی شناسایی افرادی که در تیم های مربوطه بودند.

علاوه بر شناسایی افرادی که در تیم هستند، مهم است که نقش و مسئولیت هر یک از این افراد را روشن کنید. این دو مرحله با هم اطمینان می دهند که اعضای تیم می دانند با چه کسی ارتباط برقرار می کنند و برای چه اهداف. و این امر ارتباطات اداری را بسیار ساده می کند.


۲٫ توسعه (و اجرای) روش ها


بعضی از زمینه ها وجود دارد که در آن روش ها می توانند بسیار سنگین تر از کارایی باشند. وقتی ارتباط برقرار می شود، همیشه اینطور نیست. روش های تشریح برای نیازهای ارتباطی مشترک، ایجاد اختلال را از طریق فراهم آوردن کارکنان با یک برنامه مشخص از اقدامات حذف می کند.

به عنوان مثال، شما می توانید درخواست کنید که تمام درخواست های یک نوع خاص به صورت کتبی ارائه شود. یا شما می توانید ورق ارسال کنید که جزئیات هر کدام را در مورد تیم مورد نظر برای درخواست های خاصی مورد استفاده قرار دهد. اگر مطمئن نیستید کجا شروع کنید، به سوالات متداول درون تیم توجه کنید – این موضوعاتی هستند که بیشترین الزام را برای ایجاد یک روش دارند.

این کافی نیست که این روش ها را ایجاد کنید، یک یادداشت ارسال کنید، و یک روز آن را بنویسید. شما باید این پروسه ها را به طور پیوسته پیاده سازی کنید تا بتوانند ارتباطات موثر را تسهیل کنند. اطمینان حاصل کنید که همه افراد تیم شما در این مراحل آموزش دیده اند و هر روزه آنها را به اطلاع کارکنان می رسانند.


۳٫ ارائه پلت فرم (ها) برای به اشتراک گذاری اطلاعات


به عنوان بخشی از روال های شما، ایده خوبی است که کارمندان را با سیستم عامل هایی که می توانند به اشتراک گذاری پروژه ها، ایده های جدید، سوالات و نگرانی ها و غیره به اشتراک بگذارند، ارائه دهند. این به تیم ها کمک می کند تا به طور منظم تماس برقرار کنند و نیاز به تکیه بر ایمیل یا جلسات رسمی (که می تواند زمان بزرگی باشد و لزوما ابزار ارتباطی موثر نیست) را کاهش می دهد. سیستم های دیجیتالی مانند Slack و Asana برای این کار عالی هستند. بعضی از شرکت ها همچنین می توانند روزنامه های داخلی را به صورت منظم توزیع کنند تا بتوانند همه را در یک صفحه نگه دارند.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله راهم مطالعه کنید : ده خطای رایج در روابط کاری – ارتباط در محیط کار


۴٫ تعاملات گاه به گاه را تشویق و تسهیل می کند


زمان صرف شده توسط آبگرمکن آب و یا در طی پیادهروی های نیمه شب چت نزنید. در عوض، این سرمایه گذاری در ایجاد ارتباط مثبت بین همکاران است. پاتوق های گاه به گاه فرصتی برای همکاران برای برقراری ارتباط کاراکتر خود با یکدیگر و ایجاد اعتماد به نفس هستند. هنگامی که کارکنان شما از یکدیگر مطلع می شوند و به یکدیگر احترام می گذارند، احتمال بیشتری دارند که سبک های ارتباط یکدیگر را درک کنند، با هم کار کنند، و بازخورد صادقانه به اشتراک بگذارند. و این می تواند شگفتی ها برای بهره وری تیم شما باشد.


۵٫ به عنوان مثال سرب


تیم شما بیشتر در معرض ارتباطات مکرر و سازنده قرار می گیرد زمانی که این رفتار توسط رهبر گروه تایید شده است. سبک های ارتباطی که می خواهید با توجه به کارکنان با احترام، ارائه آنها به درخواست های خاص و عملی، درخواست (و اقدام بر روی) بازخورد صادقانه، جشن کار گروهی، و به طور مداوم برای بهبود مهارت های ارتباطی خود را مدل دهید.

هنگامی که شما بر روی افزایش ارتباطات درون یک تیم تمرکز می کنید، شما باعث افزایش بهره وری بیشتر، بهبود روحیه و ایجاد یک فرهنگ رسمی سالم می شوید. به همین دلیل مهم است ارتباطات موثر را اولویت همه شرکت ها قرار دهیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *