۳ راه ارتباطات داخلی که بر استراتژی بازاریابی شما تاثیر می گذارد

۳ راه ارتباطات داخلی که بر استراتژی بازاریابی شما تاثیر می گذارد

ارتباطات داخلی بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی شما است، به شما اجازه می دهد تا کارکنان در مورد هدف خود انرژی گرفته و متحد شوند.

 

این مقاله در مورد، بازاریابی در مورد ارتباطات است. این  مورد برای خرید مردم آنچه شما در حال فروش دارید . گاهی اوقات، بدان معناست که نام تجاری شما یا مزایای محصول را به مشتریان منتقل کنید، تا آنها را متقاعد کنید که از شما به جای شخص دیگری خریداری شود. اما گاهی اوقات، در مورد ارتباط “ایده های بزرگ” نام تجاری خود با مشتری، کارکنان، مدیران، سهامداران و دیگرانی که این پیام را به جهان می فرستند، ارتباط برقرار می کند.

این چیزی است که ارتباطات داخلی دنبال می کند. این فقط در مورد ارائه کارمندان به جای چک کردن شغل ها، سیاست ها و عکس ها از شرکت حزب کریسمس نیست. این در مورد دادن مشتریان داخلی شما به مکان برای جمع آوری و دریافت انرژی در مورد هدف و یا دیدگاه است که باعث می شود شرکت شما خاص است.

در اینجا سه ​​راه وجود دارد که بازاریابان می توانند بخشی از استراتژی بازاریابی خود را به کارکنان فعال و جذاب تبدیل کنند.


اینترانت ها و مراکز کارمند


ما گذشته در مورد هاب های رسانه ای صحبت کرده ایم و چگونگی تعامل با مشتریان را در اختیار دارند. بنابراین تعجب فوق العاده ای نیست که ساخت یک ابزار برای انجام همان کار در داخل، اولین پیشنهاد ماست. اینترانت ها و مراکز کارمند ابزار خوبی برای نگه داشتن کارکنان به پیام شما و ایجاد مشارکت قوی تر است، زیرا شرکت ها در سراسر مکان و تیم های مختلف رشد می کنند.

یک اینترانت – گاهی اوقات به نام پورتال کارمند – اجازه می دهد تا یک شرکت برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در داخل. این جایی است که سیاستها و خبرهای شرکت را از طریق وب میتوان به کارمندان تحویل داد.

از سوی دیگر یک مرکز کارمند همکاری بیشتری دارد. این می تواند مطالب متنوعتری را از طیف وسیعی از منابع دربرگیرد و می تواند روش های بیشتری را برای انتقال اطلاعات به کارکنان استخدام کند. خود کارکنان می توانند به کمک – شاید با اخبار مربوط به آنچه اتفاق می افتد با یک پروژه یا یک مکان خاص. این مکان همچنین جایی است که مهمترین ابزار مربوط به کار مانند سیستم های مدیریت محتوا، برنامه ها و سایر محتویات می تواند نگهداری شود.

شبیه یک مرکز کارمند چیست؟ بیلی بیلین بانکی مبتنی بر شیکاگو است که یک پلت فرم اینترانت کامل ارائه می دهد که برای کارکنان برای دسترسی به مواد مرجع یک شات یکپارچه است، وبلاگ ها را بخواند، به سرعت سیستم های کلیدی را راه اندازی کند، و حتی سهم کوتاه را به دیگر همکاران می دهد که می توانند باشند بانک کامل را مشاهده کردید تا از آنها بخاطر بالا رفتن و فراتر رفتن از آنها قدردانی کنید. ارین اوینل، مدیر بازاریابی برای Byline Bank می گوید: “ما واقعا افتخار می کنیم.” “این یکی از بهترین وب سایت های اینترانت است که در حرفهام دیده ام و واقعا هیجان زده شده است تا ببینیم راه را برای رسیدن به هدف ما نه تنها برای اطلاع رسانی به تیم ما به سرعت و به وضوح، بلکه واقعا تبدیل شدن به هسته فرهنگ سرگرم کننده و جذاب ما برای ساختن اینجا در Byline بسیار هیجان زده هستیم. ”


ویدئو کنفرانس و ویدئو


به عنوان نیروی کار رشد می کند و به طور گسترده تر از طریق جغرافیایی توزیع می شود، ارتباط چهره به چهره می تواند یک چالش باشد. کارمندان ممکن است از مدیران سطح بالا، پیام های بازاریابی، و حتی از اهداف شرکت جدا شوند. در گذشته، به همین دلیل شرکت ها اغلب سالانه ملاقات شرکت ها را در مکان های عجیب و غریب برگزار کردند. اما نه تنها این هزینه ها، یک بار در سال، جلسات رو به رو برای ایجاد ارتباط واقعی بین مردم کافی نیست.

به همین دلیل است که ویدئو کنفرانس و جریان مستقیم در حال تبدیل شدن به ابزارهای ارزشمند برای جذب کارکنان هستند. این ابزارها نسبتا ارزان هستند، با این حال آنها می توانند ارتباطات کارکنان را به سطح انسانی بیشتری برسانند. شما می توانید ویدیو را برای هر چیزی از جلسات سه ماهه “همه دستان” برای ارتباطات کوچکتر و مبتنی بر پروژه استفاده کنید.

یک ابزار کنفرانس ویدئویی مناسب برای شرکت های رو به رشد است که می خواهند ارتباطات داخلی موثر را اولویت بندی کنند. این نیز یک ابزار عالی برای ارتباط با مشتریان در هر زمان و هر کجا است. به همین دلیل است که باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد.

ویدئو، چه از قبل ضبط شده و چه در جریان زنده، همچنین به مشتریان و کارکنان این اتصالات انسان را کمک می کند. ویدئوی ضبط شده از پیش ضبط شده، یک ابزار عالی برای برقراری ارتباط پیامهای نام تجاری در طول فرایندهای سوار شدن، ارائه آموزش و به اشتراک گذاری دانش است. برای نیازهای ارتباطی فوری تر مانند جلسات بازاریابی و بازاریابی سه ماهه، ابزارهای جریان مستقیم مانند Periscope و Facebook Live به عنوان راهی برای ارائه برنامه های پخش ویدیویی با کیفیت و با کیفیت می توانند به صورت زنده یا ضبط شده و تماشا شوند بعد.

این راه حل ها نتایج کسب و کار چشمگیر را وعده داده است. ارائه دهنده راه حل های شبکه سیسکو پیش از استفاده از کنفرانس های ویدئویی و ابزارهای جریان مستقیم برای ارتباطات داخلی، ادعا کرد که بیش از ۶٫۵ میلیون دلار از کنفرانس های ویدئویی، ۱۸ میلیون دلار صرفه جویی از رویدادهای ویدئویی زنده و بیش از ۲۵ میلیون دلار از روی تقاضا ویدئو


ابزار همکاری اجتماعی


ابزارهای همکاری اجتماعی مانند Slack، Facebook Workplace، Trello و Yammer با بسیاری از تیم های بازاریابی روبرو هستند که ارتباطات داخلی را در داخل تیم ها و یا حتی در سراسر شرکت بسیار ساده تر انجام می دهند. این ابزار فراتر از توانایی ارسال پیام های فوری است. آنها راه حل وزن سبک تر از ایمیل برای ایجاد شبکه بر اساس نیازهای پروژه یا تیم هستند.

پیشنهاد میکنم که این مقاله را هم مطالعه نمایید: ۵ راه برای بهبود ارتباطات


مهم این است که به یاد بیاورید که بازاریابی فقط در مورد فعالیت های خارجی نیست. اگر چه ما معمولا به ارتباطات داخلی به عنوان یک تلاش برای منابع انسانی فکر می کنیم، همچنین باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد. پس از همه، هنگامی که به ارتباط هدف، بینش و ارزش های تجاری شما می رسد، کارکنان به احتمال زیاد بزرگترین بنیانگذاران شرکت شما خواهند بود. با دادن ابزارهایی که برای شناخت و ارتباط بیشتر با پیام اصلی خود نیاز دارند، بازاریابان می توانند کارمندان خود را به طرفداران برند برتر تبدیل کنند.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *