تکنیک های ارتباطی که انگیزه دیگران را بهتر میکند!

تکنیک های ارتباطی که انگیزه دیگران را بهتر میکند!

تکنیک های ارتباطی که انگیزه دیگران را برای تبدیل شدن به بهترین تقویت میکند!

به عنوان فردی در موقعیت رهبری، انگیزش تیم خود یکی از مهمترین وظایف شماست. پس از همه، انگیزه باعث افزایش بهره وری، روحیه کار در محیط کار و کاهش گردش کار می شود. اگر از شما بخواهید برنده برنده شوید.

یکی از راه های نادیده گرفته شده برای ایجاد انگیزه در تیم شما، از طریق ارتباطات است. از طریق ارتباط موثر، کارکنان شما بیشتر توانمند هستند. این نیز به آنها حس تعلق، همدردی و مسئولیت میدهد.

مهمتر از همه، زمانی که خطوط ارتباطی باز هستند، کارکنان شما با رابطه شما با شما احساس راحتی می کنند. در عوض، انگیزه آنها بهبود می یابد.

به جای توجه به ارتباطات به عنوان یک انگیزه، از این تکنیک ها استفاده کنید.


برنامه جلسات ارتباطی گرا


این جلسه هفتگی است که هدف دیگری جز باز کردن خطوط ارتباطی بین شما و کارکنان شما نیست. به همین ترتیب، به کارکنان شما این حس را می دهد که شما نه تنها در مورد نظرات خود مراقبت می کنید، بلکه بازخورد آنها را نیز ارزیابی کنید. در این جلسات، اطمینان حاصل کنید که شما را به هر سوالی، نگرانی و نظرات، باز کنید.
شخصی را دریافت کنید

در اشتراک گذاری داستان های موفقیت و شکست خود دریغ نکنید. این می تواند به رویکرد یک عضو تیم خاصی که نیاز به تقویت دارد کمک کند. همچنین سطح تعامل و ایجاد یک جامعه را ایجاد می کند، زیرا هر کس در تیم شما می تواند به این تجربیات کمک کند.
همه را در حلقه نگه دارید


همانطور که یک بار سر فرانسیس بیکن گفت، “دانش قدرت است.”

 

پیشنهاد میکنم به این مقاله هم نگاهی بیندازید :چگونگی برقراری ارتباط با دیگران-راههای برقراری ارتباط


هنگامی که شما به طور موثر با تیم خود ارتباط برقرار می کنید، آنها نه تنها تصمیم گیری های خود را در حال توسعه می دهند بلکه باعث ایجاد اعتماد و وفاداری می شوند. با آنها صادق و شفاف باشید زمانی که تصمیمات مهم و تغییراتی در سازمان وجود دارد که بر کار آنها تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، اگر محل کار در حال بازسازی است و کارمندان ممکن است مجبور باشند دفاتر را به اشتراک بگذارند، بگذارید قبل از آنها مطلع شوند. به این ترتیب شما می توانید هر گونه مسائل را قبل از اینکه شما شروع به اختصاص دادن پست های دفتر.

نگران نباشید، حقیقت را چرخانید. این باعث می شود که تیم شما از احساس راحتی نداشته باشد، که راه عالی برای آنها نیست که به شما اعتماد کنید.
علاقه به نگرانی ها و راه حل ها را نمایش دهید.

اگر یک کارمند با آن مامور دفتر جدید ابراز ناراحتی کند چه؟ برای کمک به حل مسئله از آنچه که می توانید انجام دهید بپرسید. آیا کسی دیگری است که ترجیح می دهد یک دفتر را به اشتراک بگذارد؟


این یک راه ساده برای نشان دادن تعهد شما به حل مشکالت کارکنان شما است که باعث می شود آنها احساس ارزشمندی کنند.


باز هم، رفتن به نوسازی دفتر. اطمینان حاصل کنید که شما ناخوشایند خود را توضیح داده و درک می کنید، بلکه شرح دهید که چگونه بازسازی در محل کار بهبود خواهد یافت. همکاری با کارکنان شما همراه با شفافیت در این دوره زمانی، مثبت در محیط کار است.


تشویق ورودی کارمند


شما نیاز به زمان برای تیم خود را به طوفان مغزی و ارائه ورودی خود را. این به این معنی است که برنامه ارتباطات شما در مورد چگونگی و زمانی که این فرصت ها رخ می دهد، سازگار است. به این ترتیب همه آماده هستند تا ایده ها را تولید کنند و در بحث شرکت کنند.

در اکثر موارد، کارکنان می خواهند مشکلات را حل کنند، زیرا به آنها فرصتی می دهد که به آن گوش دهند.


خطوط را باز نگه دارید


علت اصلی روحیه کم، می تواند هر چیزی از یک محیط کار سمی به شایعات از “برش ها” باشد. اگر نمیخواهید این مسائل را نابود کنید، باید آنها را تشخیص دهید و آنها را مورد بحث قرار دهید.

این کارکنان می دانند که شما با آنها ارتباط برقرار می کنید. و در نتیجه، هر زمان که مشکلی پیش آید، آنها احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.
تنظیم جهت روشن و چسباندن به آن.

ارتباطات نیاز به تقویت جهت و ارائه استراتژی برای آنچه تیم شما در تلاش برای انجام است. ارتباط برقرارکنندگان خوب، روشهای کلیدی برقراری ارتباط را به کار می گیرند تا کارکنان را با استراتژی کلی و همچنین اهداف آن به کار اندازند.


ارائه بازخورد مکرر


راه دیگری برای افزایش تعامل است ارائه بازخورد مکرر است. به گفته مارک مورفی در “فوربس”، “حدود ۹ نفر از ۱۰ مدیر، از ترس از کارکنان واکنش ضعیف، انتقاد سازنده ای به کارکنان خود نکردند.” در نتیجه تنها ۲۹ درصد از کارکنان می گویند که “همیشه” می دانند که آیا عملکرد آنها جایی است که باید باشد.

برای حل این مسئله، بازخورد مکرر را ارائه کنید تا مسائل کوچک به مسائل بزرگتر برسد. وقتی کار را انجام می دهید، کارکنان بیش از اینکه خوشحال شوند که در این مشکل مشغول به حل و فصل باشند.


در اینجا یک تمرین مورفی پیشنهاد می شود؛


“از کارکنان خود بپرسید که اغلب آنها تمایل دارند بازخورد از شما در مورد عملکرد آنها دریافت کنند. از آنها بخواهید اگر مایل به بازخورد سالانه، سه ماهه، ماهانه، هفتگی یا حتی روزانه باشند.”

“من عملا می توانم تضمین کنم که هیچ کارمند خوب نمی گوید که آنها سالانه می خواهند بازخورد را بازگو کنند؛ این کار خیلی غیرممکن است. به هر دلیلی کسی به طور یکسانی می گوید به همین دلیل. بیشتر کارکنان خوب ماهانه یا هفتگی را انتخاب می کنند.

پس از اینکه کشف کردید که چگونه تیم شما مکررا بازخورد را میبیند، این بازخورد را اغلب ارائه دهید.
طرح ارتباطی خود را متنوع کنید.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *