آیا می خواهید ارتباط برقرار کنید? ۵ راه برای بهبود ارتباطات

آیا می خواهید ارتباط برقرار کنید? ۵ راه برای بهبود ارتباطات

یکی از سخت ترین چیزها برای همه چیز ارتباطات است. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید یا کاری که در آن هستید، ارتباطات ناسازگار یا ارتباط بد با شخص دیگری احتمالا چیزی است که تجربه کرده اید، شاید حتی در بسیاری موارد.

من یک نظریه هستم که توضیح می دهد که چرا بسیاری از ما چنین ارتباطات بدی هستیم. مشکل بزرگ چارچوب پیچ خورده است. شما می بینید، همه ما “قاب” (یا لنز) خودمان داریم که جهان را از طریق آن می بینیم.

چارچوب خود ما برای ما بسیار حساس است، زیرا این چیزی است که ما از آن بیرون می بریم و مورد استفاده قرار می گیریم. با این حال، مشکل این است که شما سعی می کنید جهان را از طریق چارچوب شخص دیگری ببینید یا به کسی اجازه دهید جهان را از طریق شما ببیند. هنگامی که شما سعی می کنید این کار را انجام دهید، قاب پیچیده می شود و گاهی اوقات حتی آن را متوجه نمی شوید. این به طور کلی چیزی است که من به عنوان نظریه پیچیده قاب می گویم.

اغلب فروشندگان سعی می کنند فرایند خود را به دیگران تحمیل کنند، بدون اینکه واقعا به آنها گوش دهند. این می تواند در برخی از افراد کار کند، اما ارتباط شما را خوب نمی کند. این فقط شما را تحت فشار قرار دادن مردم قرار می دهد.

در اینجا پنج راه حل برای برقراری ارتباط بهتر وجود دارد. در اینجا چگونگی تغییر شکل قاب پیچ خورده است:


۱٫ پیش فرض ها را بدون هیچگونه مبنایی واقعی انجام دهید.

ارتباطات بزرگ، فرضهایی را ایجاد نمی کنند که مبنای واقعی داشته باشند. اکثریت مردم بر مبنای تعصبات خود و یا تعصبات تایید، به جای یک اصل واقعی، فرضیه ها را پیش بینی می کنند. این یکی از بزرگترین مشکلات ارتباطی است. بسیاری از ما به این فرض که دیگران ما را دقیقا همانطور که ما را درک می کنند، می بینیم. اما این یک اشتباه بزرگ است.

شما نمیتوانید به سادگی فرض کنید که شما به کسی احتیاج دارید فقط به این دلیل که در ذهن شما حساس است. آنچه که در ذهنتان می اندیشید و بیان می کنید، لزوما برابر با آن چیزی نیست که طرفین پذیرفته شده در مورد شما یا آنچه که شما گفتید تفسیر می کنند. و اغلب این دو درک می تواند چیزهای بسیار متفاوت باشد.


۲٫ انتظارات غیر قابل بیان، مرگ ارتباطات خوب است.


چند بار من مردم را به من گفته بودم که آنها چیزی متفاوت از انتظار دارند. پس از آن می دانستم که ارتباط این مشکل بود. انتظارات، به ویژه اگر هر یک از طرفین صحبت نکنید و مشخص شود، می تواند یک مشکل باشد.

بهترین راه برای حل مسئله انتظار این است که درباره آنچه که انتظار دارید صحبت کنید و آنچه را که طرف دیگر انتظار دارد تا آنجا که ممکن است برای وضعیت دقیق باشد، صحبت کنید. یکی از راه های کشف انتظارات طرف دیگر این است که سوال های زیادی را مطرح کنید.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله راهم مطالعه کنید : چطور مکالمات آسان و بهتری در محل کار داشته باشیم؟


۳٫ از سوالات زیادی بپرسید


بسیاری از مردم تصور می کنند که ارتباطات در مورد ساختن اظهارات زیادی به طرف دیگر است. اما در واقع، به عنوان یک ارتباط دهنده بزرگ، شما باید واقعا شخص دیگری را درک کنید. سعی کنید سوالات بیشتری نسبت به تعداد اظهاراتی که می دهید، بپرسید.

کلاهبرداری که بسیاری از سوالات را مطرح می کند این است که به معنای واقعی کلمه لیستی از سوالات را ارسال نکنند. مردم از لیست سوالات متنفر هستند، من پیدا کردم. بهترین استراتژی این است که مکالمات زنده داشته باشیم که در آن شما یک سوال را در یک زمان بپرسید و اجازه دهید بحث و گفتگو با اظهارات و سوالات دیگران نیز جریان یابد.


۴٫ شما واقعا باید علاقه مند باشید.


همانطور که در مقدمه ذکر شد، بعضی از فروشندگان خوب به فشار دادن دستور کار خود و قاب خود را در دیگران است. با این حال، این کار با همه کار نمی کند و لزوما پایدار برای ایجاد روابط طولانی مدت در کسب و کار نیست. این عمدتا فقط برای فروش فشار بالا کار می کند.

برای روابط واقعی و برقراری ارتباط خوب، باید حقیقتا گوش کنید و به شخص دیگری علاقه مند شوید. در غیر این صورت، این رابطه خوب نیست اگر واقعا در ابتدا علاقه ای ندارید و احتمالا به دلایل اشتباه آن را انجام می دهید.


۵٫ در مورد خودتان کم کم فکر کنید و ارز
ش را به دیگری بدهید.


ارتباط خوبی با من به این معنی است که یک شخص خوب و فکر اول در مورد دیگران است. اگر همه چیز را در مورد خودتان انجام دهید، همیشه ارتباطی خوب نخواهید داشت. این که آیا مردم آن را آگاهانه یا ناخودآگاه تحقق می یابند، زمانی که شما دستور کار خود را تماما تحت فشار می گذارید، همیشه چیزی در مورد شما به نظر می رسد.

این امر عمیق تر می شود و افرادی که خودخواه هستند پیدا می کنند که ارتباطات بدی دارند – افرادی که همیشه می خواهند چیزهایی را درباره خودشان بنویسند.

برخی از بهترین روابط من ساخته شده اند، من واقعا واقعا به شخص دیگری علاقمند بودم و می خواستم ارزش و حمایت از آنها را فراهم کنم. اگرچه من از آن انتظار یا انتظار نداشتم، این ارزش راهی برای بازگشت به من بود.

در پایان روز، همانطور که ممکن است به نظر برسد، برقراری ارتباط خوب، همه چیز در مورد گوش دادن است. من به بسیاری از افرادی که مسائل مربوط به ارتباطات را می بینم، اجرا می شود و اولین چیزی که من همیشه متوجه می شوم این است که آنها واقعا نمی شنوند. شما به دلیلی دو گوش و یک دهان دارید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *